FAQ

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ile trzeba mieć lat, żeby zrobić Prawo Jazdy?

Minimum 17 lat i 9 miesięcy.

Jakie dokumenty trzeba mieć, aby zapisać się na Kurs?

Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Według nowej ustawy o kierujących osoba, chcąca zapisać sie na kurs prawa jazdy musi zgłosić się do Wydziału Komunikacji lub Starostwa Powiatowego odpowiedniego dla miejsca zameldowania (u nas Zespół Obsługi Mieszkańców Gdańsk-Chełm ul. Wilanowska 2 gdzie zostanie on utworzony. Profil kierowcy stworzono w celu rejestracji kursanta w bazie danych. My jako ośrodek szkolenia po otrzymaniu od Was numeru PKK pobieramy profil elektronicznie i po zakończeniu kursu odsyłamy tą samą drogą do urzędu. Wówczas możecie zapisać się na egzamin państwowy.! Dzięki temu odbywa się to bez jakichkolwiek dokumentów ukończenia kursu. Czas wydawania takiego dokumenty trwa od 20 minut (w Gdańsku) do nawet 2 dni w zależności od Miasta.

Żeby uzyskać PKK należy złożyć 1 zdjęcie do prawa jazdy, aktualne badania lekarskie, wniosek do pobrania w naszym OSK lub w Wydziale Komunikacji oraz dowód osobisty. Osoby niepełnoletnie powinny udać się do urzędu z rodzicem lub opiekunem.

Ile kosztują badania lekarskie?

Ustawowo badania lekarskie kosztują 200 zł.

Ile trwa Kurs Prawa Jazdy w OSK ALFA?

To zależy od wielu czynników. Od rodzaju wybranego kursu, ale również od dyspozycyjności Kursantów. Kursant może mieć też własne tempo przyswajania wiedzy. Średnio można powiedzieć, że kurs prawa jazdy kat. B trwa około 2 miesiące.

Jakie doświadczenie mają Wasi Instruktorzy?

Wszyscy nasi Instruktorzy są odpowiednio wykwalifikowani do pracy. Żeby dostać pracę w naszym OSK trzeba spełnić wiele kryteriów. Przez cały okres pracy natomiast odbywają się regularne spotkania naszej kadry. Poza tym dysponujemy systemem sprawdzania jakości lekcji, więc na bieżąco możemy nadzorować proces nauczania przez Instruktora.

Czy mogę prowadzić motocykl tylko z kategorią B?

Tak, ale pod dwoma warunkami: motocykl może mieć pojemność do 125 cm3, a prawo jazdy kat. B trzeba mieć od minimum 3 lat.

Jak długo ważna jest zdany państwowy egzamin teoretyczny?

Bezterminowo.

Czy mogę zdawać egzamin w innym mieście niż to, w którym się uczyłam/em jeździć?

Tak, ale wtedy najlepiej jest wziąć kilka lekcji doszkalających w mieście, w którym chce się zdawać, żeby nauczyć się po nim poruszać.

Jak się zostaje instruktorem prawa jazdy?

Trzeba przejść Kurs na Instruktora konkretnej kategorii i zdać egzamin państwowy. Po egzaminie uzyskuje się uprawnienia państwowe.

Czy mogę robić Kurs Prawa Jazdy w innym mieście niż jestem zameldowany?

Tak, oczywiście. Trzeba będzie tylko pojechać do Urzędu Komunikacji właściwego ze względu na zameldowanie, żeby uzyskać numer PKK i dostarczyć go do wybranego OSK.

Czy egzaminy teoretyczny i praktyczny mogą odbyć się w innych miastach?

Tak, jest taka możliwość.

Kiedy najpóźniej przed datą rozpoczęcia Kursu Prawa Jazdy trzeba się zapisać, żeby móc chodzić na zajęcia?

Można to zrobić nawet w dniu zajęć.

Czy można jeździć bez PKK

Tylko pod warunkiem, że ma się już Prawo Jazdy. Pojazdem nie może kierować osoba do tego nieupoważniona, gdzie osoba upoważniona to taka, która posiada albo dokument stwierdzający jej uprawnienia, albo taka, która ma numer PKK upoważniający ją do nauki.

Gdzie mogę znaleźć przydatne informacje?
Jak zapłacić za kurs?

Wpłaty za kurs prawa jazdy można dokonywać przelewem na podany poniżej nr konta lub gotówką w biurze OSK ALFA a także na pierwszych wykładach!

Santander Bank Polska S.A.
08 1090 1098 0000 0001 4341 8296
Ośrodek Szkolenia Kierowców „ALFA” Michał Misztal
ul. Targ Drzewny 3/7 lok.311
80-886 Gdańsk

Jak zapłacić za jazdy dodatkowe?

Wpłaty za dodatkowe godziny jazdy należy dokonywać przelewem na podany poniżej nr konta. W tytule przelewu należy podać swoje imię i nazwisko oraz liczbę wykupionych godzin.

Santander Bank Polska S.A.
08 1090 1098 0000 0001 4341 8296
Ośrodek Szkolenia Kierowców „ALFA” Michał Misztal
ul. Targ Drzewny 3/7 lok.311
80-886 Gdańsk

Skontaktuj się z nami

Zajdź do nas